MAP – vyhlášení výsledků výtvarné soutěže!

19. 1. 2017 Alena Kováříková

Ve výtvarné části soutěže „Škola je bezva“, kterou MAS Bobrava, Moravský Kras a Slavkovské bojiště společně vyhlásily v září 2016 se sešlo třicet nádherných výkresů.

Soutěž se konala pod záštitou projektů MŠMT: CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000404 Místní akční plán rozvoje vzdělávání v SO ORP Šlapanice a CZ.02.3.68/0.0/0.0/15_005/0000402 Místní akční plán rozvoje vzdělávání v SO ORP Bučovice, je spolufinancována ze zdrojů Evropské unie v OP VVV.

Při kreslení nejlepší školy na světě se fantazii meze nekladou. Když si porota rozložila před sebe záplavu výkresů v různých velikostech, bylo na první pohled zřejmé, že nejlepší škola je barevná. Kromě toho nabízí pestrou paletu aktivit, děti se v ní mají kde proběhnout, nechybí jim pohybové aktivity, výtvarné ani technické vzdělávání, učí se v budově i venku, ale hlavně – paní učitelky i děti se usmívají. Na obrázcích báječné školy prostě panuje přátelská atmosféra.

V kategorii mateřských škol se společnými vítězi stávají Míša Třebenská a Vládík Kalovský z MŠ Omice. Mezi obrázky noční školy s bludištěm pro myšky a školy vybavené technikou ve všech patrech, s deštníky na střeše, aby počítače, tablety a televize nezmokly, prostě nešlo rozhodnout. Míša s Vládíkem své mateřské škole společně vyhráli divadelní představení Kašpárek a drak divadla Koráb.

  

V kategorii prvních a druhých tříd základních škol nebylo rozhodování o nic jednodušší, ale protože divadlo nemůže do všech škol zároveň, získal první místo Matyáš Mlčoch ze ZŠ Brankovice.

Druhé místo a knižní cena putují do Tvarožné  za Ondřejem Kozlíčkem 

a třetí místo (a rovněž knižní cenu) získal Daniel Kárník ze ZŠ Kanice.

Mile nás překvapilo, že mezi teoretiky sice zuří vášnivé debaty o českém školství, kam se bude vyvíjet a jestli jsou současné trendy spíš pozitivní nebo negativní, ale děti mají jasno – když kreslí nejlepší školu, je to ta jejich! Pro učitele snad není lepší odměny za soustavnou práci s dětmi. Všem vítězům gratulujeme a přejeme jim spoustu krásných dní ve škole.