Komunitní projednání výsadeb v území MAS

20. 6. 2018 Alena Kováříková

Dne 19. 6. 2018 se v Klubu důchodců v Moravanech uskutečnilo Komunitní projednání vhodných ploch pro výsadbu dřevin v území MAS, jejichž výsadba bude realizována v rámci projektu Klimatická zeleň. 

Projekt Klimatická zeleň je konkrétně zaměřen na výsadbu zeleně na předem vytipovaném/ých místu/místech v území, ke které bude následně vytvořen pasport jak pro samotnou výsadu, tak její následnou údržbu. Jedním z hlavních cílů projektu je právě následná údržba výsadby a její sledování ve vztahu ke klimatickým změnám. Cílem tohoto komunitního projednání bylo projednání a prioritizace potenciálních výsadeb ze zásobníku výsadeb v území MAS. Uvedený zásobník vznikl na základě projednání a oslovení starostů všech obcí MAS, kteří výsadby v katastru svých obcí plánují.

V rámci diskuze nad předloženým zásobníkem výsadeb byly mezi přítomnými rovněž řešeny otázky výsadeb u vedlejších komunikacích, kolem polních pozemků a jiné. 

Na základě proběhlé diskuze došlo k sestavení konečné tabulky s výsadbami dle priority, kterou naleznete na tomto odkaze.