Akce Regionální produkty – podpora místních farmářů

18. 4. 2017 Alena Kováříková

Celostátní síť pro venkov ve spolupráci s Místní akční skupinou Brána Vysočiny, z.s., zvou na akci Regionální produkty – podpora místních farmářů, která se uskuteční dne 26. dubna 2017 od 9:00 ve Sloupu.

Organizátoři akce mají pro účastníky připravený bohatý program. V rámci dopoledne se uskuteční seminář, bude se mluvit o regionálním produktu a regionální značce, dále bude představena regionální značka Místní akční skupiny Moravský kras, budou probrány příklady dobré praxe s regionálním značkami i zkušenosti s uplatněním zemědělských výrobků nejen na farmářských trzích pod regionální značkou. Mimo to regionální produkty i ochutnáme.

Odpoledne bude věnováno exkurzi na Farmě dojných a kašmírských koz v Šošůvce.

Cílem akce je podpořit domácí producenty lokálních potravin a motivovat zákazníky k jejich vyhledávání na pultech obchodů, farmářských trzích či přímo u výrobců. Pro spotřebitele je regionální značka zárukou kvality, místní jedinečnosti a domácího původu výrobku. Seminář je určený pro odbornou zemědělskou veřejnost, místní akční skupiny, neziskové organizace, veřejnou správu a další partnery CSV.

Program akce včetně pohoštění a ochutnávek je financován z prostředků Celostátní sítě pro venkov.
Oficiální pozvánku včetně programu naleznete zde.

V případě Vašeho zájmu se prosím registrujte do 14.4.2017 na e-mailu: manager@masbranavysociny.cz.

Organizátoři se těší na setkání!